Mergi la conţinutul principal

S-a încheiat sezonul regulat în Liga a IV-a Brăila

* duminică, 8 mai, începe turneul play-off cu partida Victoria Traian – Voința Vișani * astăzi au loc semifinalele Cupei României, faza județeană

În ultima etapă a sezonului regulat al Ligii a IV-a, Viitorul Șuțești s-a impus cu 5-2, pe teren propriu, în partida cu Voința Vișani. Ionuț Matei și Sorin Techiu au realizat câte o “dublă”, iar pe lista marcatorilor echipei învingătoare a mai figurat Silviu Robu. Pentru Voința Vișani a marcat Sorin Manea în minutele 26 și 86.

Miercuri, 27 aprilie, s-a disputat restanța ACS Comunal Cazasu – Voința Vișani, partidăștigată cu 2-0 de echipa vizitatoare. Pentru Voința au înscris Iulian Bogoș și Sorin Manea.

Duminică, 8 mai, începe partea a doua a campionatului, una în care în turneul play-off ordinea primelor trei clasate, după înjumătățirea punctelor, este următoarea: 1 Victoria Traian 26 puncte, 2 Viitorul Șuțești 25 puncte, 3 Voința Vișani 20 puncte.

În prima etapă din turneul play-off se dispută partida Victoria Traian – Voința Vișani.

În altă ordine de idei, astăzi,de la ora 17.30, au loc semifinalele Cupei României, faza județeană. Meciurile se dispută într-un singur tur. În caz de egalitate, după 90 de minute, au loc două reprize de prelungire a câte 15 minute fiecare. Dacă egalitatea va persista, câștigătoarea se va stabili în urma loviturilor de departajare, de la 11 metri.

Programul meciurilor:

Viitorul Cireșu – Victoria Traian

Viitorul Șuțești – Voința Vișani.

Tot astăzi are loc restanța ACS Comunal Cazasu – Daous Dava Brăila.

Invităm cititorii la dialog civilizat şi constructiv, bazat pe respect faţă de autori sau alţi cititori. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare. Aceste tipuri de comentarii vor fi şterse de către moderatori şi pot duce până la blocarea accesului la a mai posta comentarii pe obiectivbr.ro. Totodată, autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate. Pentru a avea acces la comentarii si a putea comenta trebuie sa fiti logati in disqus.com / facebook.com / google.com / twitter.com in browserul in care accesati site-ul nostru.

• Director general: Monica Paraschiv

• Director: Silvia Preda

• Şef departament publicitate: Sorin Preda

• Redactor Şef: Florentin Coman

• Redactor Şef Adjunct: Ionuţ Condoliu

• Adresa: Brăila, Str. Mihai Eminescu, nr. 56, etaj 2
  • Telefon: 0239-611053
  • Fax: 0239-611054